W dzisiejszych czasach coraz większe znaczenie ma zdrowy sposób odżywiania. Wszelkiego rodzaju diety stały się bardzo modne – jednak nie chodzi tu tylko o trendy. Zainteresowanie zdrowym żywieniem wiąże się także ze zwiększającą się świadomością społeczeństwa na temat tego, jak ważną rolę pełni w naszym życiu właściwie dobrana dieta. Popularne stały się zwłaszcza tzw. diety pudełkowe. Czym jest dieta pudełkowa i jak wybrać odpowiednią dietę dla siebie?

Czym jest dieta pudełkowa?

Mówiąc o diecie pudełkowej mamy tak naprawdę na myśli catering dietetyczny. Chodzi po prostu o zamawianie gotowych posiłków, które są dowożone pod konkretny adres. Możemy zamówić catering dietetyczny do zarówno do domu, jak i do pracy.

Zalety diety pudełkowej

Catering dietetyczny jest przede wszystkim bardzo wygodny. Po pierwsze, nie musimy tracić czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków. Po drugie, zamawiając jedzenie z firmy cateringowej mamy pewność, że otrzymujemy posiłki o właściwym bilansie kalorycznym i zawierające właściwe proporcje składników odżywczych. Kolejną zaletą diety pudełkowej jest fakt, że możemy dzięki niej schudnąć. Dieta z pudełka jest bardzo motywująca – łatwiej nam odstawić niezdrowe przekąski. Jedząc posiłki z cateringu dietetycznego przyjmujemy dokładnie taką ilość kalorii, jakiej potrzebujemy – nie ma tu mowy o zbyt dużych porcjach. Dieta pudełkowa pozwala nam wreszcie odżywiać się regularnie, co również jest bardzo ważne przy odchudzaniu. Specjaliści od żywienia podkreślają, że najlepiej jeść dziennie 4-5 posiłków w mniejszych porcjach. Taką możliwość gwarantuje nam właśnie catering dietetyczny.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty diety pudełkowej?

Określenie dieta pudełkowa nie oznacza jednego rodzaju diety. Chodzi po prostu o to, że posiłki są nam dostarczane w pudełkach. Tak naprawdę istnieje bardzo dużo rodzajów diet pudełkowych. Możemy wybrać np. dietę na odchudzanie, dietę na oczyszczenie organizmu, dietę wspomagająca trening sportowy, dietę bezglutenową, dietę wegetariańską czy dietę wzmacniającą organizm przed ciążą. Poszczególne firmy zajmujące się cateringiem dietetycznym mają wiele spersonalizowanych propozycji różniących się także kalorycznością. Jeśli nie wiemy, na jaką kaloryczność diety się zdecydować, najlepiej skonsultować to z dietetykiem. Kolejną rzeczą, jaką musimy wybrać, jest ilość posiłków dziennie. Do wyboru mamy plany dietetyczne składające się z 4 lub 5 posiłków dziennie. Większość firm cateringowych umożliwia także wybór opcji bez śniadania lub bez kolacji. Zamówione jedzenie będzie dostarczone przez wskazany przez nas adres w umówionym przedziale czasowym – składając zamówienie musimy więc podać również porę, o której chcemy otrzymać posiłek. Wybierając dietę pudełkową należy także wziąć pod uwagę nasze indywidualne preferencje żywieniowe. Ważne jest, by jedzenie po prostu nam smakowało, warto więc wykluczyć z posiłków składniki, za którymi nie przepadamy. Pamiętajmy, by uwzględnić także ewentualne alergie pokarmowe.