​Odchudzanie to prosty bilans: wartość kaloryczna przyjmowanych produktów powinna być niższa, niż ilość kalorii spalonych w ciągu dnia, wówczas następuje spadek masy ciała. Niestety, traktowanie tego bilansu w zbyt dosłownym znaczeniu może doprowadzić do nieprawidłowego podejścia – chęci schudnięcia jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, za wszelką cenę. Dlaczego redukcja masy ciała w sposób zdrowy i przede wszystkim bezpieczny jest tak istotna dla organizmu?

 

Aby schudnąć, trzeba jeść! Pytanie tylko – co?

Podaż makroskładników w odpowiedniej ilości to klucz do bezpiecznego odchudzania. Ważne są przede wszystkim białka, ale w odpowiednich proporcjach do węglowodanów oraz tłuszczów. Dodatkowo osoby odchudzające się powinny pamiętać również o jakości makroskładników. Białko powinno zawierać komplet aminokwasów egzogennych, bo tylko w tej postaci może być dobrze przyswajane przez organizm. Ponadto, należy pamiętać, że podaż białka w większej ilości dobrze wpływa na odchudzanie – przyspiesza procesy metaboliczne oraz syci na długo, zapobiegając podjadaniu kalorycznych przekąsek. Wśród węglowodanów w diecie redukcyjnej powinny dominować te złożone zamiast cukrów prostych, natomiast wśród tłuszczów – roślinne, bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe.

Białko na odchudzanie dla dziewczyn – jak może pomóc?

Wysokiej jakości suplement diety w postaci odżywki białkowej w proszku to doskonały wspomagacz odchudzania. Dlaczego? Ponieważ bardzo trudno jest dostarczyć sobie wraz z dietą odpowiednio wysokiej ilości białka z pokarmów, nie dostarczając przy tym tłuszczu zwierzęcego. Skoncentrowane białko migdałowe pochodzenia roślinnego to smakowity dodatek, wzbogacający o dodatkową porcję aminokwasów różne posiłki – napoje roślinne, naleśniki, koktajle, desery. Dzięki zwiększonej porcji białka roślinnego zawierającego niezbędne aminokwasy w posiłku, można zyskać korzyści w redukcji masy ciała. Jak to działa?

Jak białko migdałowe może pomóc w odchudzaniu?

Białko przede wszystkim syci na długo, sprawiając, że zapominamy o podjadaniu między posiłkami i mamy możliwość skupienia się na innych, codziennych sprawach – bez ciągłej myśli o jedzeniu. Dobry smak i łatwość dodania białka migdałowego do posiłków to sposób na różnorodność w jadłospisie – bez poczucia, że jest się na diecie redukcyjnej! Oprócz tego, białko na odchudzanie dla dziewczyn w postaci smakowitego proszku wspaniale podkręca metabolizm oraz wspomaga regenerację powysiłkową i buduje mięśnie. Dieta redukcyjna ze zwiększoną zawartością białka w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi jest w stanie nie tylko przyspieszyć efekty utraty masy ciała, ale również wspomóc kształtowanie pięknej, wyrzeźbionej sylwetki z efektownie zarysowanymi mięśniami.

Wybierając wysokiej jakości białko roślinne, można z łatwością dopasować je do restrykcyjnych wymagań diety wegańskiej czy bezglutenowej – jest to produkt uniwersalny, doskonały dla ambitnych, trenujących kobiet, które marzą o osiągnięciu szczupłej, zgrabnej sylwetki w niedługim czasie!