Zanim zaczniesz intensywny wysiłek fizyczny postaw na produkty o niskim indeksie glikemicznym, ponieważ tylko w ten sposób dostarczysz organizmowi "paliwo". Natomiast tuż po treningu sięgnij po łatwoprzyswajalne węglowodany i chude białko, by szybko uzupełnić niedobory glikogenu w mięśniach i przyspieszyć ich regenerację. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, co należy jeść przed i po treningu, by wysiłek, jaki wkładasz w wykonanie ćwiczeń, szybko przyniósł oczekiwane rezultaty. Przeczytaj go koniecznie!
 

Co jeść przed i po treningu? Co jeść, by trening był bardziej efektywny?

Zacznijmy od tego, że przed treningiem należy sięgnąć po posiłek, w którym przeważają produkty o niskim indeksie glikemicznym. Chodzi oto, że dzięki temu unikniesz tzw. huśtawki glikemicznej, czyli gwałtownego skoku poziomu cukru we krwi, a potem równie nagłego jego spadku. Ponadto dzięki posiłkom o IG = 15 następuje powolny wzrost poziomu glukozy we krwi, a organizm stopniowo otrzyma energię, która starczy na cały czas trwania treningu, a ty nie odczujesz zmęczenia i nie będziesz mieć kłopotów z koncentracją. Dodatkowo poranne posiłki powinna cechować niska zawartość błonnika i tłuszczów. Koniecznie także pamiętaj, że powinny to być dobrze znane i tolerowane przez twój organizm pokarmy.

Śniadanie przed porannym treningiem

Zanim wybierzesz się na poranny trening to koniecznie powinieneś zjeść śniadanie złożone z węglowodanów, zarówno złożonych, jak i prostych. Musisz wiedzieć o tym, że węglowodany złożone dostarczają najwięcej energii, dzięki której masz siłę do wykonywania ćwiczeń. Chodzi oto, że są one trawione znacznie dłużej przez układ pokarmowy. Natomiast kwestią sporną może być rodzaj węglowodanów, najlepszych dla regeneracji powysiłkowej.

Odpowiednie składniki zawsze kupisz tutaj ► https://galerialomianki.pl

W związku z tym bez większych wyrzutów sumienia można zjeść kubek jogurtu naturalnego z dodatkiem orzechów (włoskich, laskowych, nerkowca czy pistacji), których indeks glikemiczny wynosi 15, oraz szklankę truskawek, malin, jeżyn lub innych owoców leśnych, których IG = 25. Ale należy pamiętać, że orzechy są dość kaloryczne (600 kcal w 100 g), dlatego już jedna garść tych pożywnych bakalii dostarczy ciału potrzebnego "paliwa".

Dlatego zamiast całych orzechów można zjeść posiłek z dodatkiem masła orzechowego.

Co jeść, gdy trenujesz po południu?

W przypadku, gdy zdecydujesz się na trening po południu, pamiętaj, że twój organizm otrzymał rano najważniejszą porcję węglowodanów złożonych i teraz nie potrzebuje ich w tak dużej ilości.