Czy możliwe są zdrowe lizaki? Wszelkie słodycze, a przede wszystkim lizaki automatycznie kojarzą nam się z czymś niezdrowym oraz z próchnicą i słusznie. Pomimo iż dzieciaki uwielbiają wszelkie słodkie smakołyki, z lizakami na czele, to niestety, ale nie służą one ich zdrowiu. Cukier często nazywany jest cichym zabójcom i niestety, ale bardzo łatwo i szybko można się od niego uzależnić. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, czy istnieje coś takiego, jak zdrowy lizak. Przeczytaj go koniecznie!

Zdrowe lizaki - czy ktoś to w ogóle produkuje?

No cóż, w Internecie możemy znaleźć wszystko - nawet zdrowe lizaki! Jeśli tylko macie trochę cierpliwości i wnikliwie przejrzycie różne strony internetowe oraz sprawdzicie dokładnie skład to jest spora szansa na znalezienie czegoś takiego, jak zdrowy lizak. Oczywiście możecie go kupić także fizycznie w sklepie, ale bardzo trudno jest go zdobyć, ponieważ mało którym sklepom opłaca się je sprzedawać w hurtowych ilościach. Dlatego tez warto robić "zdrowe" zakupy w Internecie, bo tam zwykle bez problemu i w miarę szybko możecie dostać to, czego właśnie najbardziej potrzebujecie. W związku z tym - ładując wirtualny koszyczek, przypadkowo możecie trafić na takie cudo jakim są: lizaki z ksylitolem i stewią, witaminą C i D, które mają chronić przed próchnicą. Trzeba przyznać, że ostatnie twierdzenie wzbudza wewnętrzną sprzeczność, ale jeśli zabierzemy się za dokładnego czytanie składu, to szybko zrozumiemy o co chodzi. 

Jaki jest skład zdrowego lizaka?

No cóż, musisz wiedzieć, że w skład zdrowego lizaka dla dzieci wchodzi pozyskiwany z brzozy ksylitol, pozyskiwany z buraków izomalt, stewia, witamina D, witamina C, naturalne suszone truskawki, naturalny kwasek cytrynowy, naturalny aromat truskawkowy oraz stearynian magnezu. Oczywiście można się poprzyczepiać, ale generalnie nie jest źle, biorąc pod uwagę, że jest to słodki lizak, który po pierwsze spełnia swoją funkcję: jest słodki, więc nasze dziecko jest zadowolone. Po drugie ma zwykle ciekawy, fantazyjny kształt co sprawia naszemu dziecku jeszcze więcej radości. Najważniejsze jednak jest to, że lizak jest całkiem smaczny. Przede wszystkim nie jest cukrowo-słodki, raczej jest bardziej delikatny w smaku, taki „pudrowy”. Mało tego, ma nawet prawdziwe kawałeczki truskawek! Poza tym bardzo miłym zaskoczeniem także jest jego cena, która wynosi 1,69 złotego. Warto więc chyba się skusić na zdrowe lizaki, prawa? Ale uważajcie! Musisz pamiętać o tym, że można jeść maksymalnie jeden lub dwa lizaki dziennie, ponieważ zawierają ksylitol i przy większym spożyciu mogą przeczyszczać. A tego na pewno byśmy nie chcieli. Także jedzmy zdrowe lizaki, ale również z umiarem i rozwagą!