Chciałbyś zrzucić zbędne kilogramy, lecz nie wiesz, jak to zrobić? Próbowałeś już różnych diet, ale ciągle nie możesz osiągnąć zamierzonych rezultatów? Koniec z tym! Przedstawiamy 6 rewolucyjnych sposobów, dzięki którym szybko pozbędziesz się zbędnych kilogramów (i wcale nie wydasz na to fortuny).


 

Pij dużo wody

Najprostszym sposobem wspomagającym zrzucanie kilogramów jest picie jak największej ilości wody. Woda jest niezbędna do przeprowadzania przemian metabolicznych w naszym organizmie, a także do oczyszczania go z toksyn i produktów przemiany materii. Niedobór wody może powodować bóle głowy i uczucie zmęczenia. Dorosły człowiek powinien dziennie wypijać co najmniej 2-3 litry wody. Jeśli się odchudzamy, powinniśmy zadbać o jeszcze lepsze nawodnienie organizmu. Nie bez znaczenia jest też to, jaką wodę pijemy. Najlepsze efekty osiąga się pijąc niegazowaną wodę mineralną. Choć wiele osób sądzi, że wodę należy pić do posiłku, w rzeczywistości jest inaczej. Wodę najlepiej jest pić między posiłkami – pozwala to uniknąć wzdęć i problemów z trawieniem.


 

Jedz śniadania

Jeśli zależy ci na zrzuceniu nadmiarowych kilogramów, musisz zadbać o prawidłowe odżywianie się. Mówi się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Jest w tym sporo racji, dlatego nigdy nie zapominaj o zjedzeniu porannego posiłku jeszcze zanim wyjdziesz z domu. Wraz ze śniadaniem dostarczasz organizmowi niezbędnej mu energii. Przygotowując śniadanie zadbaj też o właściwy dobór produktów. Pierwszy posiłek dnia najlepiej skomponować z dużej ilości nabiału, produktów zbożowych, warzyw i owoców.


 

Zadbaj o aktywność fizyczną

Żadna dieta nie przyniesie rezultatów bez zapewnienia organizmowi odpowiedniej ilości ruchu. Dlatego dbaj o to, by co najmniej trzy razy w tygodniu podejmować minimum 2-godzinną aktywność fizyczną. To konieczne nie tylko dla zrzucenia zbędnych kilogramów i utrzymania prawidłowej masy ciała, lecz także dla zachowania zdrowia. Im częściej będziesz się ruszał, tym lepiej. Zadbaj o to zwłaszcza wtedy, gdy twoja praca wymaga spędzania długich godzin w jednej pozycji (np. przy komputerze).


 

Gotuj w domu

Choć coraz więcej osób preferuje jedzenie „na mieście” i zamawianie gotowych dań do domu, najlepiej jest po prostu przyrządzać posiłki samemu. Gotowanie w domu wcale nie musi zabierać dużo czasu. Wystarczy kilka prostych przepisów znalezionych w Internecie, a dietetyczne i pożywne dania będą mogły zjawić się na naszym stole. Gotując w domu masz pewność, że wykorzystujesz produkty najlepszej jakości.


 

Dokładnie żuj jedzenie

Choć pozornie to, w jaki sposób przeżuwamy, nie wydaje się mieć większego znaczenia, nic bardziej mylnego. Żując jedzenie powoli sprawiamy, że szybciej osiągamy uczucie sytości – a tym samym automatycznie jemy mniej.


 

Nie używaj cukru

Spożywanie dużej ilości cukru nieuchronnie prowadzi do otyłości, ponieważ zawiera on tzw. puste kalorie, które – chociaż dostarczane organizmowi – nie są w stanie wspomóc jego rezerw energetycznych. Warto więc wyeliminować cukier z diety.