Nie da się ukryć, że wszystkie dzieci lubią słodycze,a już zdecydowana większość uwielbia lizaki, znajdziesz je tuż przy sklepowej kasie. W sklepach kolorowe, słodkie lizaki wręcz kuszą swoimi pięknymi kształtami. Niestety - jednak w większości seryjnie produkowanych lizaków, znajdziesz mnóstwo chemii. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, czy istnieje coś takiego, jak zdrowe lizaki. Przeczytaj go koniecznie!

Lizaki, które możemy kupić w sklepie

Zacznijmy od tego, że te popularne lizaki wyglądają kusząco, ale niestety barwione są sztucznymi, pełnymi chemii barwnikami, są również aromatyczne. Tylko że te aromaty, nie mają nic wspólnego z prawdziwymi owocami. Przede wszystkim nie psują się i nie pleśnieją, gdyż zawierają chemiczne konserwanty. Poza cukrem, który jest bazą lizaków, potrafią zawierać syrop glukozowo-fruktozowy. Dlatego zdecydowanie lepiej trzymać dzieciaki z dala od wszelkich popularnych lizaków. 

Mamo, ale ja chcę lizaka! - co wtedy zrobić?

Zastanawiasz się pewnie teraz - czy jednak oznacza to, że nie można na naszym rynku kupić nic zdrowszego? Otóż nie - istnieją jeszcze manufaktury, w których dba się o zdrowie i tradycję. Są to miejsca, w których słodkości wytwarza ludzka ręka zamiast wielkich przemysłowych maszyn. Jedno z takich miejsc jest Słodka Cytrynka. To miejsce, w którym wytwarzane są zdrowe słodycze. Pojawia się jednak pytanie: co oznacza zdrowe? Przede wszystkim to, że nawiązują do tradycyjnego wyrobu słodkości, nie posiłkują się żadnymi chemicznymi dodatkami. Natomiast smak ich wyroby zawdzięczają sokom owocowym, a kolor barwnikom powstającym z warzyw. Bardzo ważne jest to, że cukierki i lizaki produkowane są ręcznie, nie powstają w wyniku pracy maszyn przemysłowych, lecz precyzyjnych ruchów palców. Właśnie to gwarantuje ich najwyższą jakość. Ponadto wszystkie produkty są bezglutenowe, a w ofercie są również słodycze dla diabetyków. 

Manufaktury zdrowych słodyczy

Generalnie rzecz ujmując - oprócz takich wyrobów manufaktura produkuje również przestrzenne kształty. Wszelakie róże, kwiaty lub inne przedmioty. Zazwyczaj można się z nimi skontaktować i zamówić dla siebie słodycze, na różne okazje. Jednak minusem jest oczywiście cukier, gdyż każdy lizak zawiera jego spore ilość - w końcu lizak to nic innego jak cukier. Dlatego nie można przesadzać, bo nie jest to szczyt zdrowego odżywiania. Ale jeśli już decydujesz się na zjedzenie przez Twoją pociechę lizaka, niech będzie to produkt bez chemii czy konserwantów. Przy okazji wspierasz też lokalnych producentów, dlatego poszukaj w swojej okolicy manufaktury słodyczy i zacznij się zaopatrywać właśnie tam zamiast w pobliskim markecie. Zadbaj o zdrowie swojego dziecka!