Korzystanie z usług profesjonalnej stylistki lub stylisty, zwanymi również personal shopperami, staje się w Polsce coraz popularniejsze. To idealne rozwiązanie dla osób, które niekoniecznie wiedzą, jak wyglądać lepiej, lecz są pewni, że są gotowi na zmiany!

Personal shopper – zakupy czy coś więcej?

Większości osób konsultacje z personal shopperem kojarzą się najczęściej ze wspólnymi zakupami. Faktycznie, jest to jedna z najpopularniejszych opcji wsparcia ze strony takich osób, jednak nie jedyna. Jeżeli tylko chcemy, możemy zdecydować się na analizę kolorystyczną (dzięki temu dowiemy się, które kolory do nas pasują), na metamorfozę (dzięki temu personal shopper zadba, by nasz wygląd zmienił się diametralnie) lub na analizę szafy, podczas której wspólnie z profesjonalistą będziemy przeglądać, porządkować i jednocześnie odchudzać naszą szafę.

Personal shopper – ile kosztuje?

Każda z powyższych usług może mieć inne ceny, będą one zależeć również od miasta. W przypadku Warszawy powinniśmy liczyć się z tym, że wspólne zakupy lub metamorfoza to koszt przynajmniej 500 zł, podczas gdy za przegląd szafy zapłacimy około 100 zł za godzinę.

Jest jednak opcja na skorzystanie z podobnych usług zupełnie za darmo – niektóre z centrów handlowych, również w Warszawie i okolicach, zapewniają swoim klientom darmowe usługi tego typu. Jedną z takich galerii jest podwarszawskie centrum handlowe w Łomiankach.

Zakupy z personal shopperem – na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim jest to czas na naszą naukę. Patrzmy, co specjalista nam proponuje, co odradza, jakie style, kroje i fasony przymierza do nas, jakie przynosi rozmiary, na co zwraca uwagę. Dzięki bacznej obserwacji będziemy mogli przeprowadzić sprawne zakupy już samodzielnie. Pamiętajmy jednak, że to zawsze my podejmujemy decyzję, przez co jeżeli w czymś czujemy się źle, nie kupujemy tego, nawet jeżeli stylista nam to poleca.