Walczysz z uporczywymi boczkami na Twoim brzuchu? Musisz wiedzieć, że podstawą w walce z oponką na brzuchu są skuteczne ćwiczenia, ponieważ regularne treningi przyspieszą proces spalania tkanki tłuszczowej, wzmocnią mięśnie i ujędrnią skórę. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący skutecznych ćwiczeń, dzięki którym pozbędziesz się uporczywego defektu, jakim jest oponka na brzuchu. Przeczytaj go koniecznie!

Jak ćwiczyć, aby pozbyć się boczków?

Zacznijmy od tego, że żeby zgubić oponkę, trzeba ćwiczyć dość intensywnie - dlatego między ćwiczeniami staraj się nie robić przerw na odpoczynek. Poza tym należy wybrać taki zestaw treningowy, który silnie zaangażuje do pracy mięśnie brzucha, a przy tym zwiększy tętno do poziomu, umożliwiającego szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Dokładnie tak działają opisane poniżej ćwiczenia – aktywizują i wzmacniają partie mięśniowe wokół pasa, przy okazji pozwalając ciału solidnie się zmęczyć. W dodatku pierwsze rezultaty zaobserwujesz już po dwóch tygodniach regularnych treningów. Bardzo ważne jest jednak, aby ćwiczyć nie rzadziej niż trzy razy w tygodniu, a także stosować odpowiednią dietę. Chodzi oto, że niskokaloryczne posiłki pobudzą twój metabolizm i zwiększą efekty odchudzania.
Pamiętaj także, aby każde ćwiczenie wykonywać przez pół minuty. A także przechodź płynnie między kolejnymi ćwiczeniami - staraj się nie robić przerw i nie zmieniać pozycji, jeśli nie jest to konieczne. Generalnie, wykonanie całego zestawu trwa około 8 minut. Koniecznie także przed przystąpieniem do treningu zrób dokładną rozgrzewkę oraz pamiętaj o tym, aby na końcu rozciągnąć mięśnie, zwłaszcza brzucha.

Ćwiczenie na oponkę: kolano - łokieć

Na początku stań prosto, po czym unieś prawą nogę zgiętą w kolanie na ukos do wysokości klatki piersiowej. Następnie skręcając tułów, dotknij lewym łokciem do kolana. Potem na przemian unoś raz lewą, raz prawą nogę po skosie i dotykaj kolan przeciwległym łokciem. Koniecznie pamiętaj o zachowaniu prostych pleców oraz przez całe ćwiczenie napinaj mięśnie brzucha, aby ustabilizować sylwetkę.

Ćwiczenie na oponkę: kolana do góry

Zacznij biec w miejscu unosząc kolana jak najwyżej, a ręce trzymaj ugięte w łokciach i rozluźnione jak podczas zwykłego biegu. W ten sposób ćwicz przez 30 sekund. Przez pierwsze 15 sekund wykonuj ćwiczenie w umiarkowanym tempie, w drugiej połowie przyspiesz.

Ćwiczenie na oponkę: klasyczny plank

Pozostań w planku opierając się na przedramionach - wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund