Chcesz zacząć intensywnie trenować i wyrzeźbić sobie zgrabne uda, ale boisz się, że będziesz wyglądać jak kulturystka? Nie wiesz jak zacząć trenować oraz kiedy skończyć? Obecnie krąży bardzo wiele mitów i dziwnych teorii, dotyczących kobiecych treningów, między innymi także treningów na uda. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, z którego dowiesz się jakie plotki krążą wokół treningu na uda i pośladki. Nie daj się nabrać i przeczytaj go koniecznie!

Mit numer jeden - pozycja siedząca spłaszcza pośladki

Zacznijmy od tego, że gdyby nasze ciało było tak plastyczne, wystarczyłoby leżeć kilka godzin nocą w odpowiedniej pozycji, by mieć płaski brzuch. Musisz być świadoma tego, że naszych pośladków nie spłaszcza siedzenie w pracy, lecz brak aktywności po pracy. Chodzi oto, że z tego powodu osłabiają się nie tylko mięśnie pośladkowe, ale całe ciało. Mało tego, samo siedzenie ma gorszy wpływ na kręgosłup niż na pośladki, w związku z tym pamiętajmy o tym, żeby się nie garbić! Jest to naprawdę zabawny mit, ponieważ trudno wyobrazić sobie nasze życie bez siedzenia, nie wspominając o tym, jak bardzo w taki sposób obciążylibyśmy nasze nogi, które i tak już mają najgorsze zadanie, bo muszą pracować i utrzymywać nas na stojące przez większość czasu. Reasumując - odpowiedź brzmi: nie, pozycja siedząca wcale nie spłaszcza pośladków! A jak chcesz mieć bardziej jędrne i wystające pośladki, to po prostu zacznij ćwiczyć i dbać o odpowiednią dietę.

Mit numer dwa - ćwiczenia i bieganie nadmiernie rozwijają ich mięśnie

No cóż, to jest całkiem naturalne, że im mocniej trenujemy tym nasze mięśnie wykonują więcej pracy i są bardziej podkreślone. Jednak spokojnie, jeśli tylko trenujesz kilka razy w tygodniu to nie ma takiego ryzyka. Przecież sportsmenki, jak łyżwiarki szybkie czy sprinterki trenują latami, niekiedy po 5 czy nawet 6 godzin dziennie, a na dodatek stosują też odpowiednią dietę wspomagającą rozwój masy i siły mięśniowej. W dodatku kobietom o wiele trudniej zbudować masę mięśniową niż mężczyznom, bo mają dziesięć razy mniej testosteronu. Także nie obawiaj się, że będziesz mieć zbyt umięśnione nogi! Trenuj spokojnie!

Mit numer trzy - z wiekiem nad kolanami pojawia się nadmiar tkanki tłuszczowej

Przede wszystkim nadwaga nigdy nie jest miejscowym problemem, zawsze dotyczy całego ciała. W miarę upływu lat spowalnia się proces przemiany materii i pojawiają się zaburzenia hormonalne. Ze zbędnym tłuszczykiem zmagamy się przez niezdrowy tryb życia i brak aktywności fizycznej.