Trzeba przyznać, że treningi Ewy Chodakowskiej wykonuje coraz więcej Polek, a wszystko dlatego, że wyznacznikiem sukcesu treningu nie jest ilość zrzuconych kilogramów, lecz ilość centymetrów, które tracimy w biodrach czy talii i uzyskanie proporcjonalnej sylwetki. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący sekretu autorskiego treningu "Skalpel"i schudnij dzięki sprawdzonym ćwiczeniom Ewy Chodakowskiej, osobistej trenerki fitness. Przeczytaj go koniecznie!

Popularność treningów Ewy Chodakowskiej - w czym tkwi sekret?

Zacznijmy od tego, że Ewa Chodakowska to obecnie najpopularniejsza polska trenerka personalna, która wyznaje zasadę, że "piękne ciało to stan umysłu". Instruktorka zaleca, aby do każdego treningu angażować nie tylko ciało, lecz także psychikę. Sekretem treningu Ewy Chodakowskiej jest napinanie mięśni brzucha - według Ewy Chodakowskiej mięśnie brzucha stanową centrum naszego ciała, w związku z tym powinny być jak najlepiej wytrenowane. Najważniejsza jest odpowiednia technika oddychania, dzięki której nauczysz się kontrolować mięśnie brzucha i będziesz mogła bez problemów napinać je z każdym wydechem, nie tylko kiedy ćwiczysz, lecz także podczas leżenia czy siedzenia.

Zasady treningu wg Ewy Chodakowskiej

Przede wszystkim treningi Ewy Chodakowskiej to połączenie ćwiczeń kardio z ćwiczeniami wysmuklającymi i wzmacniającymi mięśnie. Wszyscy chcemy osiągnąć jak najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie, dlatego ćwiczenia nie trwają dłużej niż trzydzieści minut. Ponadto treningi Ewy Chodakowskiej składają się zestawy cyklicznych ćwiczeń, które są krótkie, bardzo intensywne i dodatkowo wykonywane w zmiennym tempie. Chodzi oto, że dzięki temu organizm wytwarza endorfiny - grupę hormonów, która odpowiada za dobre samopoczucie i wszelkie stany euforyczne. Dlatego osoba trenująca, pomimo ogromnego wyczerpania, ma ochotę powtarzać ćwiczenia.

"Skalpel" Ewy Chodakowskiej

Jednak na innych zasadach został stworzony czterdziesto-minutowy trening "Skalpel", który polega na wykonywaniu spokojnych ćwiczeń w równym tempie. Instruktorka przekonuje, że dzięki "Skalpelowi"wzmocnisz mięśnie całego ciała, ujędrnisz ciało, poprawisz kondycję skóry i pozbędziesz się cellulitu. Jednak aby trening "Skalpel" był skuteczny, należy ćwiczyć regularnie - minimum trzy razy w tygodniu.

Efekty treningu Ewy Chodakowskiej

To właśnie dzięki wydzielaniu się tzw. hormonów szczęścia, ćwiczenia zaproponowane przez Ewę Chodakowską w szybkim czasie odstresują i poprawią humor.