Niestety, ale każda z nas na pewno wie, co to są boczki. Tylko czy wiecie jak z nimi walczyć? Otóż, aby pozbyć się boczków mamy dwa sposoby: odpowiednia dieta oraz regularne ćwiczenia. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący odpowiedniego odżywiania oraz ćwiczeń. Przeczytaj go koniecznie!

Skąd w ogóle biorą się boczki?

Zacznijmy od tego, że boczki powstają w wyniku odkładania się komórek tłuszczowych w obrębie brzucha. Musisz wiedzieć, że pierwszym błędem, jaki zazwyczaj robimy to nieregularne spożywanie posiłków. Dlatego jest nam potrzebna odpowiednio zbilansowana dieta, w której eliminujemy cukry proste oraz tłuszcze w różnej postaci. Najważniejsze jest to, abyśmy spożywali zdrowe i w określonych odstępach czasowych posiłki. Ponadto nasz nowy jadłospis powinien bazować na warzywach, rybach i chudym mięsie, najlepiej gotowanym na parze lub grillowanym.

Jak uregulować swoje posiłki?

Przede wszystkim ustalcie posiłki w odstępach od 2,5-3 godzin – spożywajcie minimum 5 posiłków dziennie. Przykładowo taki plan dnia wygląda następująco:

08:00-08:30 – śniadanie
11:00-12:30 – drugie śniadanie
14:00-14:30 – obiad
17:00-17:30 – podwieczorek
20:00-20:30 – kolacja (2-3 godziny przed snem)

Natomiast produkty, jakich powinniśmy unikać ze względu na węglowodany proste to m.in: białe pieczywo, białe makarony, słodycze. Musisz wiedzieć, że produkty takie jak batoniki, słodkie napoje, dżemy, musli (kupne)zawiera w sobie cukry, który również powinniśmy unikać.
Za to produkty, jakie należy spożywać to: chuda wołowina, pierś z kurczaka bez skóry, ryby oraz pierś z indyka. Jeżeli chodzi o słodkości zastępujemy świeżymi lub suszonymi owocami, warzywami lub orzechami. Są to produkty, które wspomogą naszą dietę. 

Jakie ćwiczenia robić na pozbycie się boczków?

Generalnie sposób na pożegnanie się z boczkami jest prosty, lecz należy być bardzo systematycznym podczas wykonywania ćwiczeń. Pamiętajmy jednak o tym, że ćwiczenia zawsze należy robić powoli i starannie. Dlatego jeżeli będziemy wykonywać je niedbale i nieregularnie wówczas efekty przyjdą o wiele później. Ponadto ćwiczenia na boczki najlepiej wykonywać zaraz po przebudzeniu się oraz przed pójściem spać. Dodatkowo w wolnym czasie warto pobiegać.

Bieganie – sposobem na boczki?

Otóż, bieganie jest to bardzo dobry sposób na zrzucenie boczków, które tak nas męczą, ponieważ bardzo fajnie wpływa na wiele partii naszego ciała. Musisz wiedzieć, że systematyczne bieganie po około trzydzieści minut naprawdę może dać super efekty.