Kiedy idziemy na siłownię, powinniśmy wybrać ubrania, które są oddychające i elastyczne. Oczywiście, każdy chce wyglądać dobrze, ale pamiętajmy, że najważniejszymi sprawami są nasza wygoda i bezpieczeństwo. Nośmy odzież, która ułatwi nam solidny trening. Przedstawiamy garść porad dla kobiet i mężczyzn, odnoście odzieży na siłownie.

Kilka rad dla kobiet

Drogie Panie, wybierzcie lekki t-shirt lub bluzę. Niezwykle istotny jest oddychający materiał, taki jak bawełna lub specjalny poliester oddychajacy. Kiedy ćwiczycie, wasze ciała rozgrzewają się i pocą. Upewnijcie się, więc, że Wasze ubrania nie zatrzymają ciepła. Jeśli to możliwe, wybierzcie odzież wierzchnią, która jest specjalnie zaprojektowana, aby skutecznie odprowadzać pot. Przy dużych piersiach, sportowy biustonosz może być niezbędny dla Waszego komfortu. Jako dolną część stroju wybierzcie coś elastycznego, z wygodnym pasem: spodenki gimnastyczne, spodnie dresowe, spodnie do biegania lub spodnie do jogi. Powinniście być w stanie wykonać pełny zakres ćwiczeń nóg. Spodnie nie mogą Wam w tym przeszkadzać. Krótkie spodenki mogą zapewnić Wam największą swobodę, ale pokażą również więcej ciała. Niektóre z was mogą czuć się w nich onieśmielone i niepewne, a to nie sprzyja koncentracji na ćwiczeniach.

Niezbędne są także odpowiednie buty. Obuwie, które nosimy, będzie zależało od rodzaju ćwiczeń, które wykonujemy. Jeśli planujecie zrobić cardio, zadbajcie o buty, które zapewnią Wam ochronę stóp i nóg. Należy pamiętać, że wiele sal gimnastycznych nie pozwala na otwarte buty. Jeśli będziecie spędzać wiele czasu na bieżni, pamiętajcie o zabraniu butów do biegania. Jeśli będziecie korzystać z roweru treningowego, Wasze obuwie nie ma większego znaczenia - noście po prostu coś wygodnego.

Wskazówki dla panów

Ćwiczcie w spodniach lub spodenkach, które zapewniają pełny zakres ruchów. Starajcie się nie nosić szortów sięgających za kolano. Im dłuższe szorty, tym mniejsza swoboda ruchów. Wybierzcie oddychającą i elastyczną koszulkę. Jeżeli jesteście gotowi pokazywać ramiona, może być to wygodny tank top, jeżeli nie zdecydujcie się na t-shirt. Podobnie, jak panie dostosujcie rodzaj obuwia do preferowanej aktywności. Kluczą kwestią podczas wyboru stroju do ćwiczeń powinna być wygoda. Niezwykle istotna jest również przewiewność odzieży sportowej, zdolność pochłaniania wilgoci oraz jej szybkie odprowadzanie.