Jednym z głównych powodów, dla których ludzie nie korzystają ze sprzętu do ćwiczeń, jest fakt, że nie mają ochoty chodzić na siłownię. Jednak wszyscy wiemy, że ćwiczenia nie muszą odbywać się wyłącznie na siłowni. Możemy trenować w dowolnym czasie i dowolnym miejscu, z profesjonalnym sprzętem. Nawet, jeśli jesteśmy zapisani na siłownię, dobrym pomysłem jest posiadanie planu awaryjnego na dni, kiedy po prostu nie możemy się tam udać. Z pewnością możemy ćwiczyć w domu bez żadnych urządzeń, ale jest pięć prostych sprzętów, które pomogą nam poszerzyć nasz arsenał ćwiczeń.

Sprzęt do cardio

Na cardio w domu poleca się bieżnię lub orbitrek, czyli trenażer eliptyczny. Bieżnia jest świetna, ponieważ można na niej chodzić lub biegać, a niektóre urządzenia posiadają inne funkcje np. ustawianie nachylenia. Oczywiście, nie ma nic zdrowszego, niż bieganie na świeżym powietrzu, ale czasami pogoda nie pozwala na trening albo po prostu brakuje nam chęci, aby wyjść na zewnątrz. Bieżnie mają wiele różnych programów, dzięki czemu możemy dostosować intensywność treningu do swoich potrzeb. Eliptyka jest lepszą opcją, jeśli potrzebujemy lekkiego cardio, na przykład, gdy mamy kontuzję kolana. Podczas treningu na orbitreku pracuje większość naszych mięśni.

Hantle

Hantle to absolutna konieczność, jeżeli chodzi o domowe treningi. Są tanie, łatwe do przechowywania i wbrew pozorom, niezwykle wszechstronne. Trening siłowy może naprawdę zmienić nasze ciało. Oczywiście, istnieją duże, masywne maszyny do ćwiczeń siłowych, które również możemy kupić, ale ciężarki lub hantle zdecydowanie wystarczą.

Piłka ćwiczeń

Jest to jeden z najbardziej pomijanych i niedostatecznie wykorzystywanych akcesoriów do ćwiczeń, a możliwości jego wykorzystania są ogromne. Większość ćwiczących z pewnością polubiłaby treningi z piłką, gdyby wiedziała jak ćwiczyć z jej wykorzystaniem. W Internecie nie brakuje tego typu instruktarzy.

Taśmy i gumy do ćwiczeń

Kolejnym świetnym, niedrogim i łatwym do przechowywania sprzętem są różnego rodzaju paski i gumy do ćwiczeń, które mogą pomóc nam w rutynowym treningu siłowym. Wiele osób może zastanawiać się, czy potrzebuje pasków, jeśli ma już hantle. Jednak mięśnie pracują w zupełnie inny sposób, niż podczas ćwiczeń z hantlami.

Mata do ćwiczeń

Prosta mata świetnie nadaje się do wykonywania ćwiczeń na podłodze, jogi, pilatesu i rozciągania. Niestety, wiele osób często rezygnuje z rozciągania po ćwiczeniach. Tymczasem, jest to bardzo ważna część każdego treningu. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że dużo wygodniej i bezpieczniej jest wykonywać takie ćwiczenia na macie, niż na podłodze.