Zdrowe zęby i ładny uśmiech są wizytówką każdego człowieka. W naszej kulturze nie sposób ukryć braków w uzębieniu czy nieestetycznych zębów, dlatego mamy obsesję na tym punkcie - prawie jak Amerykanie. Na pomoc przychodzi nam stomatologia estetyczna. Jakie są jej możliwości? Co możemy dla siebie zrobić, żeby mieć piękny uśmiech, którego nie będziemy się wstydzić?

Po co nam stomatologia estetyczna?

Głównym celem stomatologii estetycznej jest przywrócenie naszym zębom ładnego i naturalnego wyglądu. W jej ofercie możemy wybierać spośród zabiegów wybielających zęby, rekonstruujących je oraz nakładających licówki.

 

Chcesz wybielić zęby ? Sprawdź stomatologa w Opolu.


Wybielanie zębów

Zacznijmy od tego, że wszystko zależy od oczekiwań pacjenta. Jeśli chcemy wybielić nasze zęby o 2-3 tony, możemy to z powodzeniem zrobić w domu. Wystarczy kupić odpowiednią pastę i stosować się do zaleceń producenta, a przy regularnym używaniu już po kilkunastu dniach zauważymy zadowalającą różnicę. Nie jest to droga inwestycja, ponieważ pasty mają działanie jedynie zewnętrzne: albo mechaniczne, kiedy to mają za zadanie ścierać kamień i osad nazębny, albo chemiczne, kiedy po prostu rozpuszczają te substancje. Inna sprawa pojawia się, kiedy chcemy dosyć wyraźnie wybielić nasze zęby - wtedy powinniśmy udać się na konsultacje do stomatologa. Trzeba mieć świadomość, że do takiego zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim naprawić wszystkie zepsute zęby, wyleczyć jakiekolwiek choroby wewnątrz jamy ustnej itd. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologa polega na używaniu przez niego silniejszych substancji chemicznych, które wnikają wgłąb zęba i go rozjaśniają. Po takim zabiegu pozostaje nam wymienienie plomb na kolor, jaki obecnie będą miały zęby. Trzeba też się przygotować na dosyć spory wydatek.

Idealne zęby

Co nam przeszkadza w naszych zębach? Jakie najczęściej problemy nas dotykają? Oprócz tego, że przebarwione (na co można zaradzić ich wybielaniem), często walczymy z nierównością zębów, mechanicznymi uszkodzeniami czy występowaniem przerw między zębami. Na nierówny zgryz zakłada się aparat, jednak to bardzo długotrwały i kosztowny proces. Jeśli nie mamy jakichś zębów, na pomoc przychodzi nam właśnie stomatologia estetyczna i implanty! Pamiętajcie jednak, że nawet najlepszy gabinet i szereg zabiegów upiększających nasze zęby na nic się nie zdadzą, jeśli nie będziemy mieć odpowiednich nawyków higienicznych. Podpytaj zaprzyjaźnionego stomatologa, jaki jest najlepszy dla ciebie sposób dbania o zęby, a wtedy zachowasz swój idealny uśmiech.