Ćwiczysz regularnie, zdrowo się odżywiasz, a pomimo tego nie jesteś w stanie zrzucić oponki na brzuchu? Czasami zdarza się tak, że pomimo odchudzania nie możemy pozbyć się nadmiarowych kilogramów. Pomocne mogą okazać się wówczas metody redukcji tkanki tłuszczowej. Określenie „redukcja tkanki tłuszczowej” najczęściej kojarzy nam się z zabiegami chirurgicznymi. Jednak obecnie możemy korzystać także z szerokiego wachlarza nieinwazyjnych sposobów modelowania sylwetki. W dzisiejszym artykule omówimy kilka innowacyjnych metod stosowanych do nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej. Zapraszamy do lektury.


 

Lipoliza laserowa

Najbardziej znaną metodą redukcji tkanki tłuszczowej jest lipoliza. Lipoliza, nazywana także odsysaniem tłuszczu, jest polega na usunięciu tkanki tłuszczowej z różnych części ludzkiego ciała. O ile klasyczna lipoliza jest zabiegiem inwazyjnym, o tyle ciekawą alternatywą może być lipoliza laserowa. Taki zabieg nie wymaga pobytu w szpitalu i jest dla nas całkowicie bezbolesny. Lipoliza laserowa jest także znacznie bezpieczniejsza niż tradycyjne odsysanie tłuszczu, ponieważ w trakcie zabiegu nie dochodzi do utraty krwi i wiotczenia skóry. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są naświetlane światłem laserowym, co doprowadza do ich zniszczenia. Komórki tłuszczowe są rozbijane, przekształcane w emulsję, a następnie usuwane z organizmu w wyniku naturalnych procesów metabolicznych. Efekty po zabiegu są oszałamiające: nie tylko możemy pozbyć się nadmiaru tłuszczu, lecz także uzyskać efekt jędrnej i o wiele bardziej elastycznej skóry. Minusem lipolizy laserowej jest jednak fakt, iż na pełne efekty zabiegu będziemy musieli trochę poczekać.


 

Kriolipoza

W metodzie zwanej kriolipozą wykorzystuje się działanie niskich temperatur. Naukowcy odkryli, że komórki tłuszczowe charakteryzują się znaczną wrażliwością na niskie temperatury. Podczas zabiegu dochodzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych oraz zamrożenia lipidów. Efektem kriolipozy jest stopniowe usuwanie tłuszczu z organizmu. Należy jednak zaznaczyć, że chociaż kriolipoza jest metodą o wysokiej skuteczności redukcji tkanki tłuszczowej, to efekty widoczne są dopiero po jakimś czasie. Oczekiwanie na efekty zabiegu może potrwać nawet kilka miesięcy.


 

Mezoterapia bezigłowa

Kolejnym nieinwazyjnym sposobem redukcji tkanki tłuszczowej jest mezoterapia bezigłowa. W przeciwieństwie do klasycznej mezoterapii, ta metoda nie wymaga użycia igieł. Celem mezoterapii bezigłowej jest rozpuszczenie komórek tłuszczowych, dzięki czemu tkanka tłuszczowa ulega redukcji. Podczas zabiegu za pomocą lasera oraz impulsów elektrycznych wprowadza się fosfatydylocholinę, czyli specjalną substancję stymulującą procesy fizjologiczne prowadzące do zredukowania tkanki tłuszczowej. Efektem zabiegu jest nie tylko zmniejszenie tkanki tłuszczowej, lecz także poprawa jędrności skóry i pozbycie się cellulitu. Mezoterapia bezigłowa jest ceniona przede wszystkim za to, że jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, a jego efekty pojawiają się bardzo szybko.