Wiele dziewczyn zastanawia się nad tym jak dbać o długie włosy, żeby nie rozdwajały się, nie łamały i nie smuciły nadmiernym wypadaniem. Jest to problem nie jednej osoby i naprawdę trudno jest go rozwiązać. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, o tym, jak dbać o długie włosy od środka i od zewnątrz. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, że włosy bardzo szybko reagują na zmiany zachodzące w naszym organizmie. Nie ważne czy są to zaburzenia hormonalne, stresy, choroby, złe nawyki żywieniowe - wszystko to może być przyczyną przerzedzenia się czupryny i gorszego stanu włosów. Musisz być świadom również tego, że mechanizm ten też działa i w drugą stronę - kiepska kondycja czupryny to sygnał, że z naszym organizmem coś jest nie w porządku i warto udać się do lekarza. Generalnie rzecz ujmując niedobór witamin i minerałów uzupełni odpowiedni suplement. Pamiętaj jednak o tym, że żadna tabletka nie zastąpi dobrze zrównoważonej diety, ponieważ stres i nerwowe sytuacje także osłabiają włosy, każda z nas powinna mieć sposób na ich ukojenie i znaleźć codziennie trochę czasu na relaks.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że podstawą pielęgnacji włosów jest właściwe mycie. Jednak bardzo często niestety podczas tego prostego zabiegu często popełniamy błędy. Zapominamy na przykład o tym, że przed nałożeniem szamponu włosy powinny być dobrze spłukane. Następnie szampon nakładamy najpierw na dłoń i staramy się go spienić, dopiero wtedy nanosimy kosmetyk i bardzo delikatnie wmasowujemy, tak, aby jak najmniej poplątać kosmyki. Przede wszystkim czynność warto powtórzyć, a raz na kilka dni zakończyć zabieg płukanką, która zwiększy połysk i wzmocni czuprynę. Bardzo znanym sposobem jest płukanie włosów raz na tydzień lub dwa przegotowaną i przestudzoną wodą (litr) z dodatkiem 2 łyżek octu jabłkowego. Przede wszystkim taka kuracja ułatwia rozczesywanie, zwiększa połysk i zmiękcza włosy. Oprócz tego warto także stosować płukanki ziołowe.

Musisz także wiedzieć, że stosowanie odżywek, masek i balsamów jest bardzo wskazane dla posiadaczek długich włosów. Powinnaś być także świadoma tego, że aby uniknąć podrażnień, nakładamy je kilka centymetrów od nasady i owijamy głowę ciepłym ręcznikiem. Dopiero po trzydziestu minutach dokładnie spłukujemy wszystko. Natomiast, jeśli chcemy aby włosy się nie łamały, warto zakupić odżywkę w sprayu ułatwiającą rozczesywanie oraz unikać ciasnego związywania ich gumką. Pamiętaj o tym, że wszelkie szarpanie delikatnych włókien osłabia i uszkadza ich strukturę, a mocno zniszczone kosmyki trzeba obciąć. Poza tym jeśli chodzi o końcówki, to cienkie i rozdwojone podcinamy regularne co kilka lub kilkanaście tygodni - fryzura będzie świeższa i lżejsza.