Jeśli do tej pory nie słyszałeś o Avene to musisz wiedzieć, że jest to francuska marka, które jest ekspertem w dziedzinie wytwórczości dermoksometyków, nie tylko dla skóry wrażliwe ale także dla każdego rodzaju skóry. Jeżeli chodzi sukces tej marki to jest on możliwy za sprawą używania odpowiednio dobranych składników, ale przede wszystkim dzięki jednemu  z nich – a dokładnie wodzie termalnej pobieranej niesamowicie sterylnie oraz bardzo dokładnie pakowanej.
Dodatkowo kosmetyki Avene charakteryzują się również tym, że produkcja kosmetyków na bazie tejże wody odbywa się z zachowaniem ścisłych norm, jakie obowiązują także przy produkcji leków. Oprócz tego kosmetyki Avene cechuje wysoka jakość i hipoalergiczność, ale nie tylko. Generalnie szeroka gama produktów to gwarancja takich działań na skórze jak regeneracja, neutralizacja zaczerwień, kojenie podrażnień czy ochrona, nawilżenie oraz zwalczanie bakterii. Musimy też wiedzieć, że wszystkie produkty oferowane przez firmę Avene posiadają konieczne atesty, są przebadane dermatologicznie oraz dopuszczone do sprzedaży ze względu na bezpieczeństwo stosowania. Sam proces produkcji kosmetyków przebiega pod nadzorem wysokiej klasy specjalistów, którzy dobierają elementy składowe tak, aby były one delikatne dla skóry, ale jednocześnie spełniały swoją rolę zgodnie z wszystkimi standardami dotyczącymi produkcji środków kosmetycznych. Zapraszam do apteki, w której znajdziecie wiele produktów marki Avene, poniżej znajdziesz natomiast opis kilku produktów firmy Avene, w które warto się zaopatrzyć.

• AVENE łagodne mleczko do demakijażu 200 ml – jest to łagodne mleczko do demakijażu, które dzięki dużej zawartości wody termalnej Avene delikatnie oczyszcza skórę nie podrażniając jej i nie naruszając bariery ochronnej, czyli płaszcza hydrolipidowego,
• AVENE łagodny peeling oczyszczający 50 ml – jest to produkt, który ma postać żelowej emulsji, dzięki dwóm rodzajom miko granulek zapewnia on skórze peeling mechaniczny i biologiczny sprzyjając odnowie komórkowej skóry.
• AVENE krem odżywczy 50 ml – jest to krem odżywczy, który dzięki swojej bogatej oraz gęstej konsystencji zaspokaja podstawowe potrzeby skóry wrażliwej, suchej lub skory wymagającej odżywienia. Jego funkcją jest nawilżenie, kojenie oraz odbudowywanie naskórka oraz przywracanie mu jego funkcji ochronnych.
• AVENE maseczka kojąco-nawilżają 50 ml – maseczka, dzięki dużej zawartości wody termalnej ma niezwykle silne właściwości nawilżające, zapobiegające podrażnieniom oraz łagodzące.
• AVENE PhysioLift Balsam wygładzająco-regenerujący na noc 30 ml – to balsam wygładzająco-regenerujący na noc, który jest kosmetykiem o potwierdzonym działaniu przeciwstarzeniowym. Generalnie poprawia on wygląd skóry oraz zmniejsza widoczność zmarszczek oraz bruzd.