W gabinetach medycyny estetycznej często do zabiegów wygładzających używane są kwasy. Najczęściej stosowanie są kwasy: hialuronowy oraz mlekowy. Oba wypełniają zmarszczki w skuteczny sposób. Przed wyborem odpowiedniego zabiegu powinniśmy skonsultować się z kosmetologiem lub dermatologiem.

Ach te zmarszczki..

 Zmarszczki to nic innego jak deformacje skóry, których coraz więcej im jesteśmy starsi. Wynika to ze spadku elastyczności skóry z powodu obniżającej się ilości kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w skórze.  Pierwsze zmarszczki – mimiczne pojawiają się po 25 roku życia. Dodatkowo na stan naszej skóry przez lata ma wpływ promieniowanie słoneczne, stres, niewłaściwa dieta, palenie tytoniu, nieprawidłowa pielęgnacja, czy szybki spadek masy ciała.

Jak zapobiegać zmarszczkom?

 Zmarszczki pojawiają się u każdego – u innych szybciej, a u innych wolniej. Można się przed nimi czasowo ochronić. Pierwszym krokiem jest wzbogacenie diety o witaminy A, B, C oraz E. Duży wpływ na stan skóry ma odpowiednie nawodnienie organizmu, relaks, a także używanie kremów z wysokimi filtrami UVA i UVB. 

 Jeśli chcemy przez długi czas wyglądać młodo możemy sięgnąć po kremy przeciwzmarszczkowe, przeznaczone do odpowiedniej grupy wiekowej. Gdy zmarszczki zaczynają być coraz bardziej głębokie, a kemy już nie wiele pomagają można wspomóc się zabiegami w gabinecie medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy

 Kwas ten występuje naturalnie w organizmie człowieka. Najwięcej go znajduje się w mazi stawowej oraz w ciałku szklistym oka. Jest bezpieczny i nie uczula. Nadaje skórze sprężystość, elastyczność, sprawia, że skóra jest nawilżona i gładka. 

Trwałość efektu zabiegu zależy od gęstości i stopnia oczyszczenia wypełniacza. Im gęstszy i bardziej oczyszczony, tym dłużej pozostanie w skórze. Kwasem wygładzimy zmarszczki mimiczne: kurze stopki, zmarszczki na czole, w okolicach ust. Kwas podaje się przy pomocy wstrzyknięć podskórnych. Zabieg daje szybki efekt i utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy, zanikając stopniowo. Po ty czasie zabieg należy powtórzyć. 

Kwas polimlekowy

Kwas polimlekowy również występuje naturalnie w organizmie człowieka. Cieszy się mniejszą popularnością wśród pacjentów, gdyż jego efekty nie są widoczne od razu. Kwas ten aplikuje się w głąb skóry – zabieg ma na celu nie tylko wygładzenie zmarszczek, ale poprawę ogólnej kondycji skóry i jej odżywienie. Efekt zabiegu będzie jednak bardziej naturalny i trwalszy. Po kilku dniach od przeprowadzenia zabiegu efekt wypełnienia znika, lecz z czasem zmarszczki stają się coraz mniej widoczne, gdyż skóra odżywiana jest od głębokich warstw, pobudzana jest naturalna produkcja kolagenu. Zabieg nie tylko zwalcza zmarszczki, ale także przyczyny procesu starzenia się.

 Zmarszczki to nie koniec świata! Niektórzy je lubią, niektórzy wręcz przeciwnie – chcą się ich pozbyć. W odpowiednim gabinecie medycyny estetycznej te ostatnie znajdą odpowiednią metodę przedłużenia życia bez oznak starzenia się.