Rozwój technologii, pojawienie się nowych urządzeń i produktów do pielęgnacji wpływa na rozszerzenie oferty gabinetów kosmetycznych oraz klinik medycyny estetycznej. Tym, co przykuwa uwagę specjalistów, bacznie obserwujących rynek, jest wzrost zainteresowania bezinwazyjnymi metodami poprawiania urody. Preferują je przede wszystkim pacjentki – wybór dostępnych zabiegów jest duży i nie powodują one dyskomfortu.

Lifting i fotoodmładzanie

Zabieg ELOS to połączenie bezinwazyjnego liftingu i fotoodmładzania skóry. Wykorzystuje on dwie, dostępne już wcześniej na rynku usług dermatologicznych technologie – IPL (czyli intense pulsed light) oraz prąd bipolarny. Dzięki ich połączeniu w ramach jednego zabiegu możliwe jest pobudzenie znajdującego się w skórze kolagenu przy jak najmniejszej szkodzie dla wierzchnich warstw skóry. Dzięki IPL skóra zostaje delikatnie rozgrzana i zmienia się jej odporność. Za podgrzanie kolagenu odpowiada prąd bipolarny, cała wydzielana przez niego energia dzięki wcześniejszemu działaniu IPL trafia wprost do kolagenu. Podczas zabiegu temperatura skóry jest nieustannie monitorowana, a urządzenie wyposażone zostało w końcówki robocze z systemem chłodzącym, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie.

Technologia ELOS pozwala na równoczesne fotoodmładzanie skóry. Umożliwia to osiągnięcie bardziej widocznego efektu, a optymalne rezultaty można uzyskać po około pięciu zabiegach.

Kliknij, jeżeli poszukujesz badań USG w Kielcach ---> http://www.usg-kielce.pl/

Ultradźwięki

UltraShape i UltraCosi. to najnowsze sposoby wykorzystywania ultradźwięków. Technologia ta ma już jednak swoją historię, ultradźwięki są bowiem od lat wykorzystywane w medycynie – między innymi w diagnostyce i fizykoterapii. Ich obecność w gabinetach medycyny estetycznej zawdzięczamy Izraelczykom, którzy stworzyli firmę UltraShape i urządzenia wykorzystujące ultradźwięki. Nie są to jedyne propozycje na rynku, ale z pewnością wyróżniają się bezpieczeństwem zabiegów wykonywanych przy ich pomocy.

Efektem zastosowania ultradźwięków jest uszkodzenie komórek tłuszczowych znajdujących się pod skórą, co przekłada się na wymodelowanie sylwetki. Dzięki najnowszym urządzeniom możliwe jest skuteczne dostarczenie ultradźwięków o optymalnie dobranej mocy. Impulsy nie zostają wysłane dwa razy w to samo miejsce dzięki trójwymiarowemu mapowaniu obszaru zabiegu. W efekcie w sposób bezinwazyjny i trwały możliwe jest usunięcie części komórek tłuszczowych.