Czy jesteś zmęczona swoim dotychczasowym wyglądem i masz wrażenie, że twoje włosy wyglądają jakbyś włożyła palec do prądu? No cóż, wiele dziewczyn tak ma, więc się nie przejmuj. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jak odpowiednio dbać o kręcone włosy. Przeczytaj koniecznie!
Zacznijmy od tego, że przede wszystkim zapytaj fryzjera czy wie coś na temat techniki cięcia kręconych włosów. Potem popytaj o fryzjera wśród znajomych, przyjaciół lub nawet obcych osób, których fryzury podziwiasz. Zdecydowanie najlepiej jeśli fryzjer ma dobre rekomendacje od osób, które mają ten sam typ włosów co ty. Dlatego odwiedzając salon zwróć się o radę do najbardziej doświadczonych osób, może to kosztować nieco więcej, ale naprawdę warto.

Generalnie rzecz ujmując nie musisz codziennie używać szamponu do mycia włosów, ale pamiętaj o odpowiednim ich nawilżeniu za każdym razem, gdy bierzesz prysznic. Ponadto wybierz szampon i odżywkę, które sprawiają, że twoje włosy dobrze wyglądają, nie chcesz przecież, by produkt pozostawiał na włosach uczucie ciężkości lub sprawiał, że są one zbytnio przesuszone.

Poza tym przestań czesać włosy, ponieważ szczotkowanie włosów jest najczęstszą przyczyną nadmiernego kręcenia się włosów. Chodzi oto, że kręcone włosy należy delikatnie przeczesywać palcami, chyba że chcesz je wyprostować. Dodatkowo jeśli prawidłowo dbasz o swoje kręcone włosy, nie musisz podcinać ich tak często jak osoby, które prostują je, szczotkują lub suszą przy pomocy suszarki. Spokojnie, końcówki twoich włosów z pewnością nie będą się rozdwajać. Ponadto używaj szamponów i odżywek przeznaczonych do włosów suchych, ponieważ mają one za zadanie nawilżyć włosy, zatem nie spowodują nadmiernego ich pokręcenia i zapobiegną ich elektryzowaniu się. Oczywiście kręcone włosy mogą być bardzo irytujące, uzbrój się więc w cierpliwość podczas ich układania. Musisz sobie uświadomić, że nie wystarczy wejść do pierwszego z brzegu salonu fryzjerskiego, poszukaj specjalisty od kręconych włosów. Poza tym poproś stylistę o pomoc w wyborze odpowiednich kosmetyków do twojego typu włosów.

Przede wszystkim jednak unikaj stosowania produktów zawierających alkohol, przyczynia się on bowiem do nadmiernego ich wysuszenia. Oprócz tego nie nakładaj na włosy zbyt dużych ilości żelu i pianki, gdyż włosy staną się cięższe i będą wymagały częstszego mycia. I oczywiście nie szczotkuj włosów, bo powoduje to ich łamanie.

Pamiętaj o tym, aby używać produktów na mokre włosy, gdyż dzięki temu zatrzymasz wilgoć w środku i utworzą się grube, dobrze nawilżone loki. Natomiast kiedy twoje włosy wyschną, wygładź swoje włosy przy pomocy żelu. Potem nałóż na nie ręcznik i spłaszcz je, dzięki temu nie będziesz wyglądała jak "baran", a zyskasz naturalny wgląd. Dodatkowo do tego celu możesz wykorzystać również bawełnianą koszulkę lub ręcznik papierowy, które doskonale pochłaniają wilgoć, ale nie powodują nadmiernego kręcenia włosów.