Słodycze – kto z nas ich nie lubi? I chociaż czasem ich sobie odmawiamy, nie powinniśmy robić tego w 100% - w końcu na małe przyjemności naprawdę zasługujemy. Jeżeli jednak lubimy je naprawdę bardzo, pewnie wydajemy na nie dość sporo. Czy można coś z tym zrobić? Naszym zdaniem zdecydowanie tak, dlatego dzisiaj podpowiemy Wam kilka sposobów na to, by na słodyczach oszczędzić!
Pamiętajcie jednocześnie, że poszczególne metody można – a nawet warto – łączyć. Jeżeli zdecydujecie się na zakup słodyczy mniej znanej marki, w sklepie internetowym, na wyprzedaży, zaoszczędzicie naprawdę wiele, nierzadko ponad 50% ceny, którą standardowo płacicie za Wasze ulubione produkty!
Zamiast w sklepach stacjonarnych, warto zdecydować się na zakupy w sklepach internetowych. Podobnie, jak w przypadku innych produktów, te często mogą zaoferować nam produkty w niższych cenach. Będzie to miało miejsce zwłaszcza w hurtowniach spożywczych, takich, jak np. hurtownia Kuri. Oferuje ona naprawdę znakomite ceny, przy czym oferta skierowana jest nie tylko do innych firm, ale również do klienta indywidualnego.
Chcesz kupić lizaki? Kliknij ► TUTAJ
Kuri jednocześnie ma bardzo bogatą ofertę, na którą składają się lizaki, żelki, w tym żelki Haribo, wafelki czy nawet mniej oczywiste słodycze takie, jak Fasolki Wszystkich Smaków! Wszystkie one dostępne są w naprawdę niskich cenach – często niższych niż te oferowane nawet przez najwcześniej i najbardziej popularne supermarkety, hipermarkety czy dyskonty.
To dość oczywiste. Pamiętajmy, by sprawdzać, co aktualnie jest na promocji. Jednocześnie, to nie jedyna opcja, by kupić dany produkt taniej. Jeżeli ma on uszkodzone opakowania lub data ważności zbliża się do końca, również cena może być obniżona i to nawet do 50%! Najważniejszy jest jednak to, by wykorzystać okazję i kupić nasze ulubione produkty taniej.
Chcesz kupić żelki? Kliknij ► TUTAJ
Jeżeli trafimy na świetną okazję cenową, nie bójmy się i zróbmy spory zapas słodyczy. Dobre okazje cenowe mają do siebie to, że kończą się dość szybko. Jeżeli zdecydujemy się na opakowanie lub dwa – cóż, nasze ulubione słodycze skończą się naprawdę szybko. Jeżeli jednak kupimy spory zapas, promocja czy wyprzedaż może się skończyć, my tymczasem naprawdę dużo dłużej będziemy mogli cieszyć się naszymi ulubionymi słodyczami, kupionymi w po prostu znakomitej cenie. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest fakt, że zapas słodyczy jest czymś, co kusi i naprawdę wystawia na próbę naszą silną wolę.
Jeżeli nasze ulubione słodycze są naprawdę drogie, warto poszukać tańszych zamienników. Wbrew pozorom, nie jest to trudne, bo wiele supermarketów, hipermarketów czy dyskontów posiada swoje marki własne, które często oferują nam produkty, które są odpowiednikami innych produktów oferowanych przez bardziej znane marki. Jednoczesne, jakościowo i smakowe odbiegają one często jedynie trochę, przy czym jednak ceny mogą być niższe, nawet znacznie.
Chcesz kupić żelki Haribo? Kliknij ► TUTAJ
Również mniej znane firmy oferują produkty, które podobne są do innych, bardziej znanych, gdzie sytuacja jest podobna – mała różnica w jakości i smaku, duża różnica w cenie. Pamiętajmy, że w tym wypadku potrzeba trochę eksperymentów, nie zawsze też uda nam się trafić na coś, co będzie nam smakować tak bardzo, jak pierwowzór. Warto jednak ponieść to ryzyko, ponieważ w ten sposób, zmieniając droższy produkt na tańszy, możemy oszczędzać naprawdę sporo każdego kolejnego dnia, tygodnia i miesiąca.
Oto kolejna metoda, która będzie sprawdzać naszą silną wolę, jednak pamiętamy, że dzięki niej znów możemy zaoszczędzić, tym razem kupując to, co zawsze. Zdecydujemy się na duże, optymalnie największe dostępne opakowania. Zawsze są one tańsze, czasem nawet znacznie, od tych małych. Może okazać się, że bez problemu oszczędzimy nawet około 25%, gdy tylko kupimy duże opakowanie cukierków, chipsów czy lodów.
Chcesz kupić cukierki? Kliknij ► TUTAJ
Jedynym minusem w tym przypadku jest fakt, że poszczególne słodyczy mogą tracić swoją świeżość. Jeżeli wiemy, że tak będzie – np. w przypadku ciastek – niekoniecznie to najlepszy pomysł, o ile nie chcemy zjeść ich naprawdę szybko. Jednak w przypadku cukierków, batonów czy innych słodyczy, zwłaszcza gdy są one pakowane osobno, a dopiero następnie w zbiorczą paczkę, wybór dużych opakowań to czysta oszczędność, która nie wymaga od nas tak naprawdę żadnego wysiłku.
Oto propozycja dla naprawdę odważnych i mających sporo czasu. To jednak ona da nam też najwięcej satysfakcji. Jeżeli tylko chcemy, poszczególne słodycze możemy przygotować sami. Wymaga to pewnego doświadczenia w kuchni, pierwsze partie mogą również nie udać się idealnie, jednak nic nie smakuje tak dobrze, jak własny wyrób, który dodatkowo możemy często bardzo znacznie zmodyfikować!
Jednocześnie, by oszczędzić jeszcze bardziej, gdy kupujecie składniki niezbędne do samodzielnego przygotowania słodyczy, nie zapomnijcie, by zastosować się również do powyższych wskazówek – dzięki temu uda Wam się zaoszczędzić jeszcze bardziej.