Jest to absolutny hit dietetyczny, czyli praktyczna i łatwa dieta, którą stosują miliony mieszkańców USA i Europy Zachodniej. Możesz jeść na niej soczewicę, której kalorie po ugotowaniu sięgają 116 (IG 22), ale musisz zrezygnować z kaszy manny, której wartość kaloryczna wynosi 345 kcal, a IG 55. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący zasad diety dobrych kalorii. Przeczytaj go koniecznie!

Zasady diety dobrych kalorii

Zacznijmy od tego, że dieta dobrych kalorii nie jest kolejną dietą cud, wcale nie wymaga liczenia kalorii, wyrzeczeń i ograniczeń ilości jedzenia. Nie bój się - nie będziesz głodna i zła, wręcz przeciwnie, poczujesz się fantastycznie! Musisz wiedzieć, że zasady tej diety opracowano uwzględniając proces spalania tłuszczu w organizmie.

Co zrobić, by przyspieszyć spalanie tłuszczu w organiźmie?

Okazuje się, że wystarczy jeść głównie produkty dostarczające dobrych kalorii. Głównym twórcą tej diety dr Philip Lipetz, który udowodnił, że wpływają one na funkcjonowanie ośrodka sterującego apetytem. Chodzi oto, że im więcej dobrych kalorii, tym jesteśmy mniej głodni. Ponadto zaletą tej diety jest to, że nie czujesz głodu, przestajesz więc myśleć o jedzeniu. Dzięki dobrym kaloriom z dnia na dzień poprawia się twoja kondycja i przybywa ci energii.

Dobre kalorie - co to znaczy?

Są to kalorie pochodzące z pożywienia, które ma niski indeks glikemiczny (nie powoduje szybkiego odkładania się tłuszczu). Codziennie jemy więc dużo produktów zawierających węglowodany złożone, ponieważ są sycące i sprzyjają spalaniu tłuszczów. Dlatego zjadasz takie same porcje jak dawniej, a chudniesz, tracisz od 0,5 do 1 kg tygodniowo, a niektórzy nawet dwa razy więcej.

Bądź przygotowana na trudne chwile

W trakcie pierwszych 2-3 tygodni u niektórych osób mogą pojawić się niewielkie dolegliwości. i powinnaś być na to przygotowana, bo twój organizm ma prawo trochę się zbuntować. Dlatego możesz mieć lekkie zawroty lub okresowe bóle głowy, być może będziesz też senna bardziej niż zwykle. Apetyt może odrobinę ci się zwiększy, bądź jednak wytrwała i nie rezygnuj z wprowadzonych zmian.

Zasady diety dobrych kalorii

Przede wszystkim nie odstawiaj wszystkich złych kalorii, staraj się, by proporcja między dobrymi i złymi wynosiła 4:1. Koniecznie pamiętaj jednak, by jedne i drugie jeść o tej samej porze – najlepiej na obiad, na śniadanie jedz tylko dobre kalorie. Oczywiście obiad może być bardziej obfity, ale kolacja skromna i wczesna (najpóźniej o godzinie dwudziestej).