Walczysz z uporczywymi boczkami na Twoim brzuchu? Podstawą w walce z oponką na brzuchu są skuteczne ćwiczenia, ponieważ regularne treningi przyspieszą proces spalania tkanki tłuszczowej, wzmocnią mięśnie i ujędrnią skórę. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący skutecznych ćwiczeń, dzięki którym pozbędziesz się uporczywego defektu, jakim jest oponka na brzuchu. Przeczytaj go koniecznie!

Ćwiczenie na oponkę: klasyczny plank

Pozostań w planku opierając się na przedramionach. Pamiętaj o idealnie prostej linii, którą mają tworzyć głowa, tułów i nogi - nie opuszczaj ani nie unoś zbytnio bioder. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund.

Ćwiczenie na oponkę: brzuszki z ciężarkiem

Najpierw przygotuj 4-kilogramowy ciężarek, po czym połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, umieść obciążnik na klatce piersiowej, trzymaj go rękami za oba końce. Następnie wykonuj lekkie brzuszki nie odrywając części lędźwiowej od podłogi. Zwróć uwagę na właściwy oddech – rób wydech przy unoszeniu się do góry, wdech przy opuszczaniu. Nie wyciągaj szyi do góry, staraj się trzymać głowę i tułów w jednej linii.

Ćwiczenie na oponkę: przeplatanka

Przede wszystkim nie zmieniaj pozycji wyjściowej z poprzedniego ćwiczenia, unieś tułów pod kątem ok. 45 stopni. Następnie podnieś stopy i łydki tak, aby znajdowały się równolegle do podłogi. Weź ciężarek lub małą butelkę z wodą i zacznij podawać ją sobie z ręki do ręki raz pod jednym, raz pod drugim kolanem. Kontynuuj przez 30 sekund. Pamiętaj o prostych plecach i mocnym napięciu mięśni brzucha. Jeśli chcesz utrudnić sobie ćwiczenie, pochyl bardziej tułów w kierunku podłogi.

Ćwiczenie na oponkę: przekładanka

Znów przyjmij taką samą pozycję wyjściową jak w poprzednim ćwiczeniu, złącz nogi i weź ciężarek lub małą butelkę z wodą i przekładaj ją sobie z ręki do ręki pod kolanami. Po 15 sekundach zmień kierunek i ćwicz kolejne 15 sekund.

Ćwiczenie na oponkę: deska z pompką

Przyjmij pozycję deski z oparciem na przedramionach. Po czym zachowując tułów i nogi w prostej linii, wyprostuj najpierw jedną, potem drugą rękę w łokciu i przejdź do deski w oparciu na dłoniach. Następnie ugnij łokcie i powróć do planku na przedramionach.

Ćwiczenie na oponkę: wspinaczka

Przejdź od pozycji deski na prostych rękach (oprzyj się na dłoniach i palcach stóp). Unieś biodra nieco wyżej i zacznij przyciągać raz jedno, raz drugie kolano do klatki piersiowej.Pracuj nogami dynamicznie, tak jakbyś się wspinał, ale w poziomie. Pilnuj, aby nie unosić za wysoko bioder.